Jaką wybrać balustradę?

Wybór schodów nie jest prosty. Jednak tak naprawdę jest to dopiero początek. W końcu trzeba się jeszcze zdecydować na dodatkowe elementy, jakie składają się na całą konstrukcję, więc koniecznie należy wziąć to wszystko pod uwagę w takim momencie. Przede wszystkim trzeba wybrać balustrady, jakie będą pasować do wybranych schodów, konstrukcji i wizji estetycznej. Dodatkowo warto wziąć pod uwagę różne opcje oświetlenia, dzięki którym zapewnimy sobie doskonałe bezpieczeństwo, a także takie światła mają niewątpliwie zalety estetyczne i ozdobne. Trzeba zatem podjąć wiele decyzji, ale ostatecznie schody na pewno będą się doskonale prezentować.

Dzisiaj balustrady są niezwykle zróżnicowane. Do ich wykonania wykorzystuje się rozmaite materiały wykończeniowe. Przede wszystkim jest to drewno, elementy stalowe, nierdzewne w postaci matowej lub połysku, a także mosiądz. Dodatkowo wykorzystuje się także szkło hartowane i wiele innych dodatków, dzięki którym całość prezentuje się znakomicie. Warto także zauważyć, że poszczególne elementy można łączyć, tworząc w ten sposób swoją wymarzoną balustradę.

Zazwyczaj zaczyna się ona już na górnym piętrze, gdzie tworzymy solidną barierkę, by poziom był dobrze zabezpieczony. Później już decydujemy czy balustrada ma objąć dwie części schodów, czy też znajdować się po stronie zewnętrznej. Możliwości aranżacji jest sporo, więc warto współpracować s projektantem i wybrać dla siebie takie rozwiązania, jakie rzeczywiście spełnią nasze oczekiwania pod każdym względem, ponieważ właśnie to jest najważniejsze.

Jeśli chcemy, by schody były bezpieczne dla dzieci, to zamiast pojedynczych sztachet czy elementów metalowych, warto zdecydować się na całą zamkniętą przestrzeń. W ten sposób nie ma ryzyka, że dziecko wsadzi głowę między szczebelki i pojawi się ogromny problem. Podobnie z barierką na piętrze. Tutaj również lepiej zamknąć przestrzeń, by maluchowi nie przyszło do głowy przez nią przejść. Warto zatem dokładnie rozważyć kwestie bezpieczeństwa, a wtedy wybierzemy idealne schody i balustrady dla całej rodziny.

http://www.mkprzeprowadzki.com/

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *