Kuchnia w dwóch kolorach

Modnym rozwiązaniem w ostatnim czasie jest stworzeni kuchni w dwóch kolorach. Jeśli decydujemy się na podążanie za trendami w aranżacji wnętrz, to koniecznie trzeba zwrócić swoją uwagę właśnie na ten pojawiający się trend, a będziemy mogli tutaj wiele odkryć. Przede wszystkim zestawienie dwóch kolorów może być harmonijne lub kontrastowe, to podstawowe zasady plastyki, jakie w tym momencie mogą się okazać przydatne, więc rzeczywiście należy wziąć to wszystko pod uwagę w takim momencie, a rzeczywiście będziemy mogli stworzyć atrakcyjną przestrzeń.

Najczęściej obecnie decydujemy się na kuchnie w kolorze czarnym i białym. Tutaj mamy kilka opcji stylistycznych do wykorzystania. Przede wszystkim dolne szafki mogą być czarne, a górne meble kuchenne można wybrać w kolorze białym. Można także zdecydować się na wszystkie szafki w kolorze białym lub czarnym, a dla kontrastu dobrać blat. W ten sposób także kuchnia będzie się ciekawie prezentować, więc warto mieć to wszystko na uwadze. Warto także wziąć pod uwagę to, że do wykorzystania mamy także inne zestawienia kolorystyczne. Jeszcze jakiś czas temu modne było zestawienie kolorów wenge i wanilii. Dzisiaj można dowolnie wybierać różne kompozycje, opierając się na dużych kontrastach albo barwach dopełniających się, w zależności od tego, co nam się najbardziej podoba.

W kolorowych stylizacjach kuchennych, warto zachować ostrożność. Czy to kuchnie na wymiar czy też gotowe meble kuchenne, warto się zastanowić nad kolorami, by były one przyjemne dla oka i nie przeszkadzały nam w codziennym funkcjonowaniu. Najlepiej zdecydować się na klasykę lub kierować się własnymi upodobaniami, ponieważ moda mija, a kuchnią cieszymy się przez dość długi czas. Należy zatem rozsądnie podejść do takich aranżacji, by stworzyć dla siebie odpowiednie rozwiązania, z jakich rzeczywiście będziemy zadowoleni.

Źródło: http://designmieszkanie.com.pl/zielona-kuchnia//

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *