Tradycyjne i nowoczesne dywany

Jeśli jesteśmy zainteresowani dekoracjami tekstylnymi takimi jak dywany i wykładziny, to na pewno warto mieć na uwadze najnowsze trendy, dzięki którym szybko i komfortowo można wykończyć swoje wnętrza. Obecnie absolutnie niewskazane są już dywany tradycyjne, jakie posiadają babcine wzorki, nieciekawą cienką fakturę i przy okazji są ogromne, mające zasłonić całą powierzchnię naszego pokoju.

Dzisiaj dywany czy wykładziny stanowią już tylko dodatek do podłogi. Kładziemy przecież piękne panele czy drewniane deski albo parkiet. Nie przykrywamy całej takiej powierzchni. Tekstylia na podłodze stanowią już tylko i wyłącznie atrakcyjny dodatek, a nie główny element wystroju wnętrza.

Tradycyjne dywany były dość cienkie, ich zadaniem było głównie przykrycie brzydkiej posadzki, co ciekawe najczęściej pod dywanem był już tylko gruby beton, zniszczone deski albo słynne zielone płytki. Miały one kiczowate wzorki i niestety pojawiały się chyba w każdym domu. Dzisiaj sprawa wygląda zupełnie inaczej. Mamy do wykorzystania znacznie więcej ciekawych wzorów.

Jeśli jednak decydujemy się na dywany i wykładziny dywanowe Warszawa, to łatwo tutaj o przesadę. W momencie, gdy chcemy uniknąć efektu kiczowatości, najlepiej postawić na proste i jednocześnie doskonałe rozwiązania estetyczne, a więc na jeden kolor. Dobrym rozwiązaniem są dywany typu włochacze, albo inne z nieco większym i bardziej puszystym runem. Wtedy położenie na nich stóp jest rzeczywiście czystą przyjemnością. Oprócz tego jeden kolor doskonale harmonizuje z całym nowoczesnym wnętrzem i nie mamy tutaj ryzyka, że aranżacja będzie kiczem. Ewentualnie może być to dywan, z domieszką jeszcze drugiego koloru nici.

W ten sposób nieco bardziej można urozmaicić swoje wnętrza. Niezłym pomysłem są także dywany czy wykładziny, jakie przedstawiają wzory abstrakcyjne. Lepiej jednak zrezygnować z motywów kwiatowych czy innych bardziej realistycznych. Abstrakcyjne formy także idealnie pasują do nowoczesnych i dobrze urządzonych wnętrz. Trzeba jednak dobrać wzór do tego, jak całe wnętrze się prezentuje. Powinien to być delikatny, ale jednocześnie dość charakterystyczny akcent w naszym pomieszczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *